A piaci szereplők mindig nagyon közelről figyelik, hogy hogyan rendezik át időről időre portfólióikat a már évtizedek óta a szakmában lévő, számos kisebb-nagyobb válságot átélt befektetési legendák. A jelenlegi, egyre több nemzetközi konfliktussal, magas kamatkörnyezettel és infációs nyomással, illetve energiapiaci bizonytalanságokkal terhelt miliőben talán még inkább felértékelődik a "nagy öregek" iránymutatása, ennek apropóján most összegyűjtöttük a főbb üzeneteket, amiket Warren Buffett, Soros György, Ray Dalio és Michael Burry közvetített a harmadik negyedévben a részvényvásárlásokon és eladásokon keresztül.
Gyökeres reformok kellenek az amerikai vezetésnek, politikai kultúrának: a szélsőségesek kiszorítására és egy erős, mérsékelt centrum létrehozására van szükség, amelynek az a feladata egyebek mellett, hogy csökkentse a társadalmat mérgező vagyoni különbségeket – véli Ray Dalio, a Bridgewater Associated hedge fund alapítója.
Egyre élesebb nemzetközi konfliktusok, magas kamatkörnyezet, infációs nyomás és energiapiaci bizonytalanságok: finoman szólva sincs könnyű dolga a mai bizonytalan makrogazdasági környezetben a befektetőknek, egy ilyen helyzetben értékelődik talán fel leginkább a "nagy öregek" tapasztalata, ilyenkor egyre nagyobb figyelem fordul a több válságot is megélt, veterán befektetési guruk tőzsdei lépéseire. A világ legnagyobb fedezeti alapját alapító Ray Dalio pontosan egy ilyen figura, aki a legfrissebb dokumentumok alapján egészen optimistán látja a részvénypiaci helyzetet, nagyon úgy néz ki, hogy kezd "visszatérni" a tőzsdére a korábban általa menedzselt Bridgewater Associates. De miket vett és miket adott el az elmúlt hónapokban a sokak által figyelt hedge fund?
Ray Dalio, a Bridgewater Associates hedge fund alapítója kedden úgy fogalmazott, hogy Kína és az Egyesült Államok viszonya "a vörös vonal határán van", bár a guru a jelenlegi helyzetben nem tartja valószínűnek, hogy háborúra kerülne sor.
Kockázatosnak tartja az amerikai költségvetési helyzetet Ray Dalio milliárdos befektető, véleménye szerint az Egyesült Államok adósságválság felé tart – írja a CNBC.
Sokak számára meglepő lehet, hogy Ray Dalio milliárdos befektető és egyben a világ legnagyobb hedge fundjának alapítója miben tartja manapság a pénzét: semmiben.
Ray Dalio, a világ legnagyobb hedge fundjának számító Bridgewater Associates milliárdos alapítója szerint az Egyesült Államokban kitartóan magas az infláció és a reálkamatok is rendkívül magasan alakulnak. A guru szerint egy hosszan tartó (big-cycle) adósságválság kezdetén vagyunk.
Két héten belül eljöhet az a pont, amikor az amerikai kormány képtelen lesz kifizetni a számláit és beüt az államcsőd, ez a szakértők egybehangzó véleménye szerint beláthatatlan következményekkel járna. A fizetésképtelenséget minden erővel igyekeznek elkerülni a legmagasabb szinteken, egyre inkább közelednek az álláspontok az adósságplafon megemeléséről a demokraták és a republikánusok között - de van itt egy komoly bökkenő, legalábbis Ray Dalio szerint. A világ legnagyobb hedge fundját menedzselő veterán guru szerint rövid távon meg fogják oldani a krízist a döntéshozók, az adósságplafon újabb megemelése viszont azt fogja jelenteni, hogy az adósságnak nem lesz értelmes korlátja, ez pedig végül katasztrofális pénzügyi összeomláshoz fog vezetni.
Amerikai államcsőd, a pénzügyi rendszer összeomlása, bankválságok - finoman szólva sincs könnyű dolga a mai bizonytalan makrogazdasági környezetben a befektetőknek, egy ilyen helyzetben értékelődik talán fel leginkább a "nagy öregek" tapasztalata, ilyenkor egyre nagyobb figyelem fordul a több válságot is megélt, veterán befektetési guruk tőzsdei lépéseire. A világ legnagyobb fedezeti alapját vezető Ray Dalio pontosan egy ilyen figura, aki a legfrissebb dokumentumok alapján igencsak pesszimistán látja a részvénypiaci helyzetet, kis túlzással állítható, hogy szinte már "menekül" a tőzsdéről az általa menedzselt Bridgewater Associates. De egy ilyen környezetben is akadnak olyan vállalatok a piacon, amikbe a Dalio szerint egyre sötétebb makrogazdasági kilátások ellenére érdemes lehet most befektetni - elemzésünkben megnéztük, hogy milyenek a kilátások a guru legújabb kiszemeltjeinél.
A hosszú távú eredményességnek, sok esetben már magának az életben maradásnak vagy a játékban maradásnak a titka a jó szokások kialakítása mellett a megfelelő táplálékszerzési algoritmusok futtatása. Ez egy vadállatnál a szavannán magáról az élelem megszerzéséről szól, míg a kosárlabdában a pont a fizetőeszköz, a tőzsdén pedig maga a pénz. Mindeközben a tőzsdék világa is egyre jobban kezd hasonlítani a szavannára…
Továbbra is jelentős inflációs nyomással néz szembe a világ legnagyobb gazdasága, a friss adatok érkezése után több mint két éve nem látott eladói hullám söpört végig a vezető amerikai tőzsdéken. Az árnyomás szűnni nem akaró jellegéből adódóan a jegybank kénytelen folytatni agresszív kamatemelési politikáját, ezzel azonban a gazdasági visszaesés veszélyét kockáztatja. De mit gondolnak a helyzetről az elemzők és a befektetési guruk? Mégis mennyire súlyosak az inflációs kilátások, mekkora hatása lehet a gazdaságra a Fed kamatpolitikájának és mi jöhet még a tőzsdéken? Ezekre a kérdésekre keressük a választ.
Orosz-ukrán háború, energiaválság, koronavírus, elszálló infláció és sorozatos kamatemelések - a számos globális kokázati tényező miatt nem volt idén eddig egyszerű dolguk a részvénypiaci befektetőknek. Az ilyen bizonytalan időkben felértékelődhet a profik, a több medvepiacot is megélt veterán guruk iánymutatása, ennek apropóján legfrissebb elemzésünkben megnézzük, hogy melyik vállalatokban láttak fantáziát a nagyágyúk, illetve annak is utánajárunk, hogy az elemzői közösség jelenleg hogy látja ezeknek a cégeknek a kilátásait.
A Bridgewater Associates legismertebb hedge fundja, a Pure Alpha II alap az idei első félévben 32%-os hozamot ért el ügyfeleinek – írja a Bloomberg egy forrásra hivatkozva.
Meglehetősen óvatosan fogadnak most a részvényárfolyamokra az amerikai hedge fundok, ami annak a jele lehet, hogy sokak szerint mér folytatódhat a piaci lejtmenet – számol be a hírről a Financial Times.
A világ legnagyobb, Ray Dalio milliárdos által vezetett hedge fundja az idei első negyedévben megvált a Tesla részvényeitől, és új pozíciókat nyitott a két legismertebb mémrészvényben, az AMC-ben és a GameStopban- derült ki az Értékpapír- és Tőzsdefelügyelethez benyújtott kimutatásból.
A buborék kipukkadt a feltörekvő technológiai részvényeknél, de ez nem jelenti azt, hogy most biztonságos vagy okos dolog hosszú távra venni ezeket a papírokat, figyelmeztetett Ray Dalio milliárdos befektető.
Még többen lehetnek influenzásak.
Összeszedtük, mit lehet tudni a HMPV-ről.
Már 401 forint felett jár a dollár.
Egyszerre több betegség is terjedhet.
Alapvetően jó világ jöhet.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?